Wiosna, to najcudowniejsza pora roku…Uśpiona przyroda powoli budzi się do życia z zimowego marazmu. Tak jak rozwijająca się przyroda, my również chcemy korzystając z promieni słonecznych, zakwitnąć. Jednakże patrząc w lustro, zauważamy, iż nasza skóra nie jest tak świetlista po zimowych mrozach. Warunki atmosferyczne, ogrzewanie niestety nie wpłynęły pozytywnie na stan naszej skóry. Skóra w dotyku, stała się wiotka, przesuszona i ściągnięta. Jak jej pomóc? Doskonale wiemy, iż samo stosowanie kremów nie wystarcza, co zrobić, aby na nowo zakwitła na wiosnę?….Odżywiać ją od wewnątrz. Ale co zażywać?

To proste odkąd na polskim rynku farmaceutycznym pojawił się BIOCELL – pierwsze kapsułki żelowe z kwasem hialuronowym. Zawarty w kapsułkach BIOCELL naturalny kwas hialuronowy, o małej masie cząsteczkowej jest dobrze wchłaniany w przewodzie pokarmowym i wraz z krwiobiegiem, rozprowadzany po całym organizmie. Kwas hialuronowy zawarty w suplemencie diety BIOCELL, dostarcza skórze niezbędnych składników. A przecież wiemy, że dobre odżywienie to podstawa zdrowej skóry. BIOCELL nie tylko przywraca utraconą ilość kwasu hialuronowego, ale również pobudza jego produkcję. Skutecznie dba o skórę, ponieważ zawiera naturalny kwas hialuronowy, zamknięty w żelowej kapsułce. Przyswajalność płynnego kwasu hialuronowego BIOCELL jest znacznie wyższa, aniżeli kwasu w postaci tabletek!!! BIOCELL jak każdy preparat należy zażywać w określonych odstępach czasu, np. jesienią, gdy nasza skóra wymaga reperacji po wakacyjnych szaleństwach słonecznych, oraz wiosną, gdy staje się przesuszona od ogrzewania, pracy w zamkniętych pomieszczeniach z komputerem. Dawkujemy 2 kapsułki jednocześnie, niezależnie od pory dnia, przez okres 2 miesięcy, w trzecim miesiącu, możemy zmniejszyć zażywanie do jednej kapsułki na dzień.

Jeśli chcemy uzyskać efekt pięknej cery od zaraz, warto wypróbować Maseczkę Biocellową! Zawiera ona kwas hialuronowy, wyciągi z Morza Arktycznego, a także olejek lawendowy Opatentowany i przebadany skład maseczek, pozwala, na używanie preparatu nawet zimą, czy wczesną wiosną! Gdy chcemy od razu uzyskać efekt jedwabnej, rozświetlonej skóry, wystarczy na oczyszczoną skórę twarzy nałożyć maseczkę i pozostawić ją na około 20-30 minut. Maseczkę należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu, albo zależnie od potrzeb danej skóry. Możemy mieć teraz piękną, rozświetloną skórę od zaraz! W zaciszu swojego domu, dzięki zawartemu w maseczce olejkowi lawendowemu, możemy zaledwie w kilka minut zrelaksować się po ciężkim dniu pracy i przywrócić naszej skórze blask. Wysoka jakość maseczki i niezawodna skuteczność są jej niepodważalnym atutem. Warto więc wypróbować i przekonać się na własnej skórze, jak niewiele potrzeba aby codziennie czuć się pięknie. Korzystając z promieni słonecznych, warto pójść na spacer i odwiedzić pobliskiego farmaceutę, bo stosownie produktów firmy Valentis, pozwoli nam wraz z przyrodą, zakwitnąć na nowo.

Często przyczyną powstawania zmarszczek jest utrata wody w skórze. Powoduje ona, że spada napięcie tkanki, która traci swoją elastyczność co prowadzi do powstania charakterystycznych wałeczków i wyżłobień. Medycyna estetyczna od lat z nimi walczy przez wstrzykiwanie różnych, związków (mniej lub bardziej bezpiecznych) w centralne warstwy skóry, co po prostu fizycznie rozciąga tkankę. Efekty jednak są zwykle krótkotrwałe (3-18 miesięcy, w zależności od zastosowanej metody). Utrata wody jest związana z dość skomplikowanym biologicznym mechanizmem. Woda w skórze występuje jako żel a nie w postaci płynu- związana jest bezpośrednio z kwasem hialuronowym.

Związek ten w komórkach jest syntetyzowany, a następnie transportowany do przestrzeni międzykomórkowej. Wraz z wiekiem sprawność aparatów syntetyzujących maleje, a więc i produkcja kwasu hialuronowego spada. Sprawia to, że skóra w pewnym momencie nie jest w stanie zatrzymać odpowiedniej ilości wody w tkankach.

Tak naprawdę powody zmniejszenia produkcji tego związku są dwa: albo aparat komórkowy syntetyzujący nie pracuje jak należy, albo brakuje substratów do reakcji. Zgodnie z zasadami reakcji chemicznych (Prawem równowagi chemicznej), jeśli wzrośnie stężenie substratów, to aby utrzymać równowagę chemiczną będzie musiała zajść intensywna produkcja czyli synteza produktu. Właśnie ta zależność tłumaczy mechanizm działania suplementów z kwasem hialuronowym, dzięki którym można przesunąć równowagę reakcji chemicznych, dostarczając skórze substratów, czyli budulec czyli kwas hialuronowy. A najwygodniej jest to zrobić, przyjmując kwas hialuronowy w postaci kapsułki – procesy trawienne rozbiją jego cząstki na konkretne związki, natomiast skóra stworzy substancję we własnych komórkach.

Wykorzystanie praw równowagi reakcji chemicznej ma największą skuteczność, kiedy do jej zachwiania doszło niedawno dlatego, że we wczesnym stadium niewielkie dawki substratów mogą łatwej i szybciej przywrócić prawidłowe funkcjonowanie skóry. Jest jeszcze jeden argument do wczesnej suplementacji: przy w miarę dobrze pracujących komórkach kwas hialuronowy będzie stymulował je do produkcji własnego kwasu, zatem dawki suplementu nie muszą być tak duże. Wczesna suplementacja pozwoli na otrzymanie maksymalnego efektu minimalnym kosztem.

Źródła:

http://www.hakwashialuronowy.pl/kwas-hialuronowy- pierwsza-pomoc- na-zmarszczki/